پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب تاسیسات پیش ساخته‌ای هستند که برای تصفیه فاضلاب در بخش‌های کوچک یا کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برخلاف مخازن سنتی ، پکیج تصفیه فاضلاب با فرآیند هوادهی برای افزایش حجم مصرف آب در زندگی روزمره طراحی شده است.

تولید کنندگان پکیج های آماده تصفیه را برای جریان های کم ۰.۰۰۲ MGD تا ۰.۵ MGD طراحی و تولید می‌کنند ، اگرچه این قابلیت را دارا هستند تا جریان بین ۰.۰۱ تا ۰.۲۵ MGD را هم تصفیه کنند.

مخزن سپتیک چیست؟

به طور معمول ، یک مخزن سپتیک در زیر زمین قرار می‌گیرد و فاضلاب تصفیه نشده را از یک بخش دریافت و اجازه می‌دهد مواد جامد سنگین تر در پایین ته نشین شوند در حالی که پساب به سمت بالا می‌رود.

باکتری‌هایی که به طور طبیعی وجود دارند به سیستم کمک می‌کنند تا مواد جامد و لجن را تجزیه کنند ، مایعات باقیمانده از مخزن به یک قسمت زهکشی خارج می شوند.

مخازن سپتیک فقط تصفیه جزئی را انجام می‌دهند.

پکیج تصفیه فاضلاب چیست؟

یک پکیج تصفیه فاضلاب با استفاده از روش هوادهی برای گردش و تصفیه آلودگی‌ها با استاندارد بسیار بالاتر از مخزن سپتیک ، تجزیه بیولوژیکی قابل توجهی از آلاینده‌های آلی و شیمیایی را به انجام می‌رساند.

سیستم‌ پکیج تصفیه فاضلاب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اجازه تخلیه پساب در خاک‌های منفذدار را می دهد. به همین دلیل می‌توان پساب را در یک مسیر آب ، گودال‌های زهکشی و یک محل مشخص تخلیه کرد.

پکیج تصفیه فاضلاب دارای یک مزیت مهم است و آن فرایند با کیفیت بالا در یک مخزن جمع و جور است که نصب و نگهداری آن را آسان کرده است.

مایع تصفیه شده‌ای که از پکیج تصفیه فاضلاب خارج می‌شود ، از کیفیت بالاتری نسبت به مخزن سپتیک برخوردار است. بعنوان مثال اگر از یک مسیر آب روان استفاده کنید ، این پکیج می‌تواند به شما در کاهش تأثیرات محیطی کمک کند.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب

  • پکیج تصفیه فاضلاب ، محیطی را ایجاد می‌کند تا رشد باکتری ها تسهیل شود.
  • تجزیه فاضلاب به محصولات نهایی غیر آلاینده. (پکیج تصفیه خانه فاضلاب با مخزن سپتیک متفاوت است)
  • نه تنها تصفیه اولیه انجام می‌شود بلکه تصفیه ثانویه نیز انجام می‌شود.
  • برای هوادهی به تصفیه خانه استفاده می‌شود. این انتقال اکسیژن برای فاضلاب ، امکان رشد باکتری‌های هوازی را فراهم می‌کند که در تجزیه موثرتر هستند
  • باکتری‌های پکیج تصفیه فاضلاب بیش از باکتری های موجود در یک مخزن سپتیک است. این امر منجر به وجود پساب با کیفیت بالاتر می‌شود.
  • پکیج های تصفیه فاضلاب برای اکثر سایت‌ها مناسب هستند.

برای بازدید از تجهیزات تصفیه فاضلاب کلرآب کلیک کنید


مراحل انجام تصفیه توسط پکیج تصفیه فاضلاب:

مدل‌های مختلف پکیج تصفیه فاضلاب به طور کلی از مراحل یکسانی در فرآیند تصفیه آب استفاده می‌کنند. این مراحل عبارتند از:

مرحله ۱: غربالگری و پمپاژ

فاضلاب ورودی از طریق تجهیزات غربالگری طوری عبور داده می‌شوند که اشیایی مانند پارچه ، تکه‌های چوب ، پلاستیک و چربی از بین می رود.

مواد خارج شده شسته و تحت فشار قرار می‌گیرند و در محل دفن زباله دفع می‌شوند. سپس پساب فاضلاب غربال شده به مرحله بعدی پمپ می‌شود: حذف شن.

مرحله ۲: برداشتن یا حذف شن

در این مرحله مواد سنگین اما ریز مانند شن و ماسه از فاضلاب خارج می‌شوند. این مواد نیز در محل دفن زباله دفع می‌شوند.

مرحله ۳: تصفیه اولیه

موادی که با سرعت کمتری نسبت به مرحله دو ته نشین شده‌اند، با استفاده از مخازن بزرگ دایره‌ای به نام شفاف کننده خارج می‌شوند.

این مواد ته نشین شده ، لجن اولیه نامیده می شوند که از پایین پمپ شده و فاضلاب از بالای مخزن خارج می‌شود. بقایای شناور مانند گریس از قسمت بالایی برداشته شده و با مواد ته نشین شده برای ترکیب ارسال می‌شوند.

در این مرحله ، مواد شیمیایی نیز برای حذف فسفر موجود اضافه خواهد شد.

مرحله ۴: هوادهی / لجن فعال شده

در این مرحله ، پکیج تصفیه فاضلاب بیشتر کار تصفیه خود را انجام می‌دهد. از طریق تخریب بیولوژیکی ، آلاینده ها توسط میکروارگانیسم ها مصرف می شوند و به بافت سلول ، آب و نیتروژن تبدیل می‌شوند.

فعالیت بیولوژیکی رخ داده در این مرحله بسیار شبیه به آنچه در کف دریاچه ها و رودخانه ها اتفاق می افتد است ، اما در این مناطق تخریب سال‌ها به طول می انجامد.


تجهیزات هوادهی کلرآب


مرحله ۵: تصفیه ثانویه

مخازن بزرگ دایره ای موسوم به شفاف کننده‌های ثانویه به فاضلاب تصفیه شده اجازه می‌دهد تا در این مرحله از مخازن هوادهی جدا شوند و پساب تولید کنند.

اکنون بیش از ۹۰٪ از فرآیند تصفیه انجام شده است. لجن فعال به طور مداوم از پایین به سمت صافی‌های پکیج تصفیه فاضلاب پمپ می شود و در مرحله چهار به مخازن هوادهی برمی گردد.

مرحله ۶: فیلتراسیون

پساب تصفیه شده در این مرحله با فیلتر از طریق محیط های پلی استر ۱۰ میکرونی صاف می‌شوند. مواد گرفته شده روی سطح فیلترهای دیسک به طور دوره‌ای شستشو داده شده و برای تصفیه مجدد به قسمت اصلی سیستم برمی‌گردد.

مرحله ۷: ضدعفونی کردن

برای اطمینان از اینکه فاضلاب تصفیه شده عملا فاقد باکتری است ، پس از مرحله فیلتراسیون از ضدعفونی توسط اشعه فرابنفش استفاده می شود.

روند تصفیه توسط اشعه ماوراء بنفش ، باکتری‌های باقیمانده را تا حد مجاز تخلیه و از بین می‌برد.

مرحله ۸: جذب اکسیژن

در صورت لزوم ، آب تصفیه شده در حالت با کیفیت بسیار پایدار ، هوادهی می‌شود تا اکسیژن محلول را به حد مجاز برساند. پس از این مرحله ، آب تصفیه شده از محل خروجی پساب عبور می‌کند و در آنجا به مسیر آب می‌پیوندد.

نوشته شده توسط : eBgroup

۱۶ thoughts on “پکیج تصفیه فاضلاب

  1. بعضی از کارخانه ها اصلا به این موضوع که باید پکیج تصفیه فاضلاب داشته باشند توجه نمی کنند.

  2. پکیج تصفیه فاضلاب های که شما ارائه می دهید بسیار خوب هستند بعضی از جاها اصلا پکیج تصفیه فاضلاب خوبی ندارند و بو خیلی دوراطرافیان را اذیت می کند.

  3. کاشکی در جنوب تهران به پکیج تصفیه فاضلابش رسیدگی کنند و از پکیج های خوب و استانداردی تهیه کنند.

  4. در پکیج تصفیه فاضلاب درمرحله فیلتراسیون از ضدعفونی توسط اشعه فرابنفش است کاشکی به درستی انجام بدهند که باکتری ها از بین برود.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *