4 علت مزه بد آب

برای برخی از افرادآب فقط آب است. اما برخی دیگر به نکات و طعم‌های مختلف در آب نوشیدنی کاملاً حساس هستند. و به دنبال دلایل مزه بد آب می‌گردند.

اگر شما هم یکی از این افراد هستید. احتمالاً برند مورد علاقه خود را در آب‌های بطری دارید. و وقتی بیرون از خانه هستید آن را می‌خرید.

اما در مورد آب لوله کشی در خانه چطور؟

آیا همان اندازه که می خواهید عطش آور و شاداب کننده باشد؟

ما به عنوان یک شرکت تولید تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب در ایران اغلب با مشتریانی کار می‌کنیم. که آب برای آنها بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

ما معتقدیم دلایل مختلفی برای بدمزه شدن آب وجود دارد. اما خوشبختانه با انتخاب صحیح سیستم تصفیه آب می توان اکثر آنها را اصلاح کرد.

سیستم کلرزنی

اگر خانه یا محل کار شما به منبع آب شهری متصل باشد ، به احتمال زیاد آب شیر برای از بین بردن آلودگی ها با کلر تصفیه شده است.


این مطلب را بخوانید: پکیج کلرزنی چیست؟


بطور کلی این روش تصفیه ، آب آشامیدنی را برای نوشیدن ایمن می‌کند ، اما آن را با طعم شیمیایی (بو) احساس می‌کنند . چراکه کلر در آن باقی می‌ماند.

این کلر مصرفی به اندازه کلر استخر قوی نیست ، اما اکثر مردم آن را احساس می‌کنند و بعضی از آنها نسبت به دیگران به کلر حساسیت بیشتری دارند.

در سیستم تصفیه آب و فاضلاب نمی توان روش کلرزنی را به طور کامل از بین ببرید ، اما می‌توان مقدار کلر را براساس میزان آلودگی آب در زمان استفاده به حداقل رساند.

فیلترهای مختلفی بر پایه کربن وجود دارد که می توانید برای حذف کلر از آب استفاده نمود. یا می‌توانید به راحتی اجازه دهید آب قبل از نوشیدن جایی بماند تا مقداری از کلر تبخیر شود.

جلبک ها و باکتری ها

اگر آب مصرفی شما از چاه استخراج شده باشد ، ممکن است به طور فصلی طعم و بوی خاکی یا رنگ خاکستری داشته باشد و برای شما مزه بد آب را به همراه بیاورد.

این طعم ناشی از جلبک ها و باکتری‌هایی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و همچنین خاکی است که آب قبل از ورود به چاه فیلتر می شود.

به طور معمول ، این آلاینده های آلی آب برای سلامتی شما مضر نیستند ، اما در زمان اوج رشد جلبک ها ممکن است یک لکه خاکی به آب شما اضافه کنند.

گاهی اوقات ، جلبک‌ها و باکتری‌ها نیز می توانند در داخل شیر و لوله کشی آب رشد کنند و منجر به همان نتایج شوند.

همچنین وجود باکتری های آهن در سیستم چاه نیز ممکن است باعث طعم و بوی آب باتلاقی شود. خوشبختانه ، این مشکلات اغلب با یک سیستم فیلتراسیون آب قابل حل هستند.

فلزات محلول

لوله های آهن ، مس یا گالوانیزه ممکن است به آرامی پوشش خود را در سطح مولکولی به آب آشامیدنی شما بریزد.

این اتفاق ممکن است طعم و مزه آب را تلخ کند یا طعم فلزی مانند ایجاد کند.

وقتی اولین بار شیر آب را صبح باز می کنید و آبی را که مدتی در لوله ها نشسته است می‌ریزید ، طعم و مزه آن قوی ترین خواهد بود.

وقتی صحبت از فلزات می شود ، بیشترین نگرانی افراد وجود سرب است که ممکن است ناشی از ج.شکاری و لحیم کاری باشد که در لوله های قدیمی استفاده می شد.

اگر خانه شما قدیمی است و سیستم لوله کشی شما چندین سال است که به روز نشده ، حتماً از نظر علائم وجود سرب ، آب را بررسی کنید.

فلزاتی مانند مس و آهن نیز به طور طبیعی در آب یافت می شوند. غلظت فلزات در بعضی مناطق بیشتر از مناطق دیگر است.

این بدان معناست که مشکل در لوله ها نیست ، بلکه در خود آب است. یک سیستم تصفیه آب مانند اسمز معکوس باید به بازگشت طعم دوباره آب شما کمک کند.

تجهیزات تصفیه آب فراموش شده

بعضاً ممکن است آب لوله کشی از طریق روش اسمز معکوس یا روش تصفیه دیگر فیلتر و تصفیه شود شود ، اما بازهم طعم بدی داشته باشد.

اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده است ، ابتدا بررسی کنید که آیا مزه آب تازه همان مزه آب اسمز معکوس است یا خیر؟

ممکن است شما به طعم جدید و بی نظیری که آب پس از تصفیه پیدا کرده آشنا نباشید.

به طور معمول طعم بدی نخواهد داشت ، اما برای برخی از افراد ممکن است مزه خشک یا صاف داشته باشد ، که فقط مورد اولویت شخصی است.

اگر مدتی است که از سیستم اسمز معکوس خود استفاده می کنید و ناگهان طعم آب تغییر می کند ، احتمالاً سیستم شما نیاز به تعمیر و بازررسی دارد.

چنانچه سرویس را به موقع انجام ندهید کپک و جلبک ممکن است در تجهیزات تصفیه آب شما رشد کنند.

حتماً فیلتر را به موقع تعویض کنید ، همچنین هنگام خاموش بودن فیلتر ، اجزای قابل دسترسی سیستم را تمیز کنید.

صورت تمایل با متخصصان تصفیه آب شرکت کلرآب تماس بگیرید.

نوشته شده توسط: eBgroup

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *