دستگاه تصفیه آب صنعتی RO

امروزه نیاز جهانی به آب آشامیدنی تمیز، خالص و سالم بسیار زیاد است و با توجه به روند کم آبی در جهان نیاز به دستگاه‌های تصفیه آب غیر قابل انکار است که دستگاه تصفیه آب صنعتی RO یکی از این نمونه هاست.

آب تصفیه شده یک امر ضروری است. افراد در یک اداره یا یک استراحتگاه به آب تصفیه شده نیاز دارند. 

بنابراین، اگر در کشوری هستید که آب خالص و تمیز آن زیاد نیست. به عنوان یک شرکت نیاز به تأمین آب آشامیدنی سالم برای مشتریان یا حتی کارمندان خود دارید. پس نصب دستگاه تصفیه آب مناسب تجاری ضروری است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی RO چیست؟

دستگاه تصفیه آب صنعتی RO اساساً مبتنی بر فناوری اسمز معکوس است که انواع ناخالصی‌ها مانند TDS و آلودگی میکروبی را از بین می‌برد.

آب معمولی ممکن است حاوی ناخالصی‌های زیادی باشد، اما شایع ترین آنها ناخالصی‌های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی است.

آلودگی‌های فیزیکی به راحتی پاک می‌شوند اما ناخالصی های شیمیایی و میکروبی به راحتی قابل جدا شدن نیستند. روش سنتی برای از بین بردن ناخالصی‌های آب، جوشاندن است.

بیشتر میکروارگانیسم‌ها نمی‌توانند در غلظت های بالاتر زنده بمانند. این مفهوم اصلی در جوشاندن آب است. اما میکروارگانیسم هایی وجود دارند که حتی در دمای بالاتر نیز مقاومت می‌کنند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی که با استفاده از فناوری اشعه ماورا بنفش تولید می‌شود برای از بین بردن آلودگی میکروبی کافی است. زیرا اشعه ماورا بنفش تمام میکروارگانیسم ها را از بین می برد و یا رشد میکروارگانیسم های موجود در آب را متوقف می کند.

اما وقتی نوبت به حذف انواع ناخالصی‌ها  یعنی فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی می‌رسد، در این صورت بهترین روش، استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی RO  است.


برای دیدن دستگاه تصفیه آب صنعتی کلرآب کلیک نمائید…


روش اسمز معکوس یا RO چگونه آب را تصفیه می‌کند؟

RO یا اسمز معکوس (Reverse Osmosis) یک فرایند تصفیه آب است که در آن از فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه تراوا بمنظور تولید آب خالص و حذف یون‌ها، مولکول‌ها و ذرات بزرگتر حل‌شده در آب استفاده می‌شود.

اگر یک غشای نیمه‌تراوا بین دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار گیرد آب به صورت طبیعی و تحت خاصیت اسمزی از غلظت پایین‌تر به غلظت بالاتر جریان می‌یابد.

این پدیده تا هنگامی که پتانسیل‌های شیمیایی دو طرف برابر گردند ادامه خواهد یافت. در حالت تعادل اختلاف فشار بین دو طرف غشا برابر اختلاف فشار اسمزی است.

اگر فشاری برابر با اختلاف فشار اسمزی به محلول غلیظ‌تر اعمال گردد جریان آب قطع خواهد شد. در صورتی‌که فشار اعمال‌شده بیشتر از فشار اسمزی باشد. جهت جریان طبیعی آب، معکوس خواهد گردید.

روش اسمز معکوس یا RO
روش اسمز معکوس یا RO

به دلیل استفاده از روش اسمز معکوس، دفع انواع املاح و نمکها به وسیله دستگاه تصفیه آب صنعتی RO، به آن آب شیرین کن هم گفته‌می‌شود. در واقع تنها فناوری مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی، صنعتی و دریایی که موجب شیرین شدن آب می‌شود اسمز معکوس (RO) می‌باشد.

به عنوان یک فرآیند تصفیه آب، فناوری اسمز معکوس به پردازش آب از طریق فیلترهای ممبران به جدا کردن مواد شیمیایی محلول و آلاینده‌ها کمک می‌کند تا آب را برای مصرف ایمن کرده و خطر ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش دهد.

فرآیند تصفیه آب اسمز معکوس به ازبین بردن ۹۹٪ آلودگی‌های باکتریایی و ناخالصی‌های شیمیایی، بیولوژیکی و محلول کمک‌می‌کند.

این روش برای تصفیه آب با سطح TDS(محلول‌های جامد) بالا بهترین عملکرد را دارد. آب فیلتر نشده می تواند میکروب ها و باکتری‌های مضر را حمل کند و باعث شود مردم از بیماری‌هایی مانند اسهال یا اسهال خونی یا مسمومیت غذایی رنج ببرند. بنابراین نیاز به آب فیلترشده بسیار زیاد است.

مزایای استفاده از تصفیه آب صنعتی RO

 • توان عملیاتی و ظرفیت بالا برای تصفیه آب شور
 • امکان طراحی برای مقادیر مختلف ورودی آب و ظرفیت‌های تولید متفاوت با توجه به نیاز
 • قابلیت حذف انواع آلاینده‌های موجود در آب
 • هزینه کم انرژی و مقرون به صرفه بودن روش اسمز معکوس نسبت به سایر روش‌های تصفیه آب
 • امکان بازگشت پساب خروجی از سیستم به محیط زیست یا بازیابی مجدد آن در دستگاه

نکات مهم برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی RO

فن آوری تصفیه آب را بررسی کنید.

امروزه بسیاری از فناوری های تصفیه آب در دسترس هستند. سیستم‌های تصفیه آب با استفاده از چندین مرحله، فناوری‌های RO و UV را با هم ادغام می‌کنند و برای TDS و عوامل بیماری زا بهترین عملکرد را دارند. علاوه بر این ، فیلتراسیون رسوب و فیلتراسیون کربن فعال، پیش تصفیه موثر را فراهم می‌کنند.

بررسی کنید که چگونه خلوص آب و عملکرد سیستم قابل کنترل است.

قبل از سرمایه گذاری برای تهیه یک دستگاه تصفیه آب صنعتی RO ، بررسی کنید که چگونه می توان بر خلوص آب نظارت کرد، تا به شما اطلاعات دقیقی بدهد.

تا زمانی که فیلترها دچار خفگی شوند و منبع تغذیه یا طعم آب تغییر نکند. راهی وجود ندارد که بدانید دستگاه تصفیه آب در مقادیر کارشناسی‌شده(TDS) آب عاری از پاتوژن تولید می‌کند.

کیفیت آب را بررسی کنید

شما باید نوع آب موجود در منطقه خود و نوع فرآیند فیلتراسیون را در نظر بگیرید. اگر آب از زیرِ زمین بیاید ممکن است سطح TDS بالایی داشته باشد.

سطح TDS در مناطق خاص می‌تواند بیش از ۵۵۰ PPM باشد. این نوع آب اگر بدون تصفیه مصرف شود، می تواند مشکلات گوارشی و سایر مشکلات را ایجاد کند.

اگر سطح TDS خیلی زیاد باشد، تصفیه آب صنعتی RO  بهترین گزینه برای شماست. دستگاه‌های تصفیه RO می‌توانند همزمان آب را فیلتر و تصفیه کنند. و حتی به تبدیل آب آشامیدنی بسیارآلوده کمک‌کنند.

اگر ساختمان از محلی مانند اداره آب تأمین اولیه شود. مطمئناً آب قبلاً تمیز‌شده‌است. از این رو، این نوع آب حاوی سطح TDS پایین تر (کمتر از ۵۰۰) است.

اما از آنجا که آب از طریق خطوط لوله انتقال می‌یابد. می‌تواند توسط باکتری‌ها یا ویروس‌های مضر و سایر میکروب‌ها و حیوانات کوچکتر مانند سوسک آلوده‌شود.

علاوه‌براین اگر خط لوله شما به دلیل نشتی آلوده‌باشد. ممکن است خط تولید شما آلوده‌باشد که باید تصفیه‌شود. فیلترهای اشعه ماورا بنفش ساده که باکتری ها و سایر ناخالصی های بیولوژیکی را از بین می‌برد، در این مورد کافی هستند.

از آنجا که تصفیه آب صنعتی دستگاهی است که به صورت دائم از آن استفاده می‌شود، به تعمیر و نگهداری و نظارت منظم نیاز دارد.

از این رو، شرکتی را انتخاب کنید که خدمات پشتیبانی سالانه و نظارت منظم را ارائه دهد. شما می توانید تحقیق کنید و اطلاعاتی درباره شرکت های مختلف و سیاست های آنها جمع آوری کنید.

با نماینده شرکت ما تماس‌ بگیرید تا از جزئیات پروژه‌ها مطلع شوید.


۳ thoughts on “دستگاه تصفیه آب صنعتی RO

  1. سلام ، این موضوع بستگی به ظرفیت آبی که بخواهید تصفیه بشود دارد از ۱*۰/۵ داره تا ۱.۵ *۵ و از ارتفاع ۱تا ۲ متر متفاوت هستند.

   برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

 1. روش سنتی برای از بین بردن ناخالصی‌های آب، جوشاندن که برای حجم خیلی کم می شود این کار رو انجام داد ولی باید دستگاه تصفیه آب صنعتی RO تهیه بشود .

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *