بررسی شیوع ویروس کرونا در فاضلاب مدارس

یک پروژه جدید که به دنبال ردیابی ویروس SARS-CoV-2 است ، مشخص خواهد کرد که آیا می‌توان یک سیستم “هشدار سریع” دسترسی به سطح عفونت ویروس کرونا در فاضلاب مدارس را فراهم کرد.

به گزارش واترورد یک پروژه جدید مهم ، به دنبال اجرای سیستم نظارت بر اپیدمیولوژیک مبتنی بر آب در مدارس و شناسایی سریع شیوع کرونا Covid-19 ، به اسافاده از ردیابی ویروس SARS-CoV-2 در فاضلاب مدارس است.

این مطالعه مشخص خواهد کرد که آیا این می توان یک سیستم “هشدار سریع” مفید برای سطح خاصی از آلودگی به عفونت ویروسی را ساخت یا خیر؟

اخیراً شواهد جدیدی در مورد ایمنی در بازگشایی مدارس و اطلاعات بیشتری در مورد نحوه انتقال ویروس کرونا بین کودکان و از کودکان به بزرگسالان مشخص شده است.

این پروژه ۲.۴ میلیون پوندی توسط تیم‌های  NHS Test و Testing Surveillance Testing Monitoring تأمین و سرمایه‌گذاری شده است.

دانشگاه میدلکس با همکاری مرکز آزمایشات ایمنی زیستی Test and Trace و محققان دانشگاه کرنفیلد ، مرکز اکولوژی و هیدرولوژی انگلستان ، دانشگاه بات ، کالج امپریال لندن و دانشگاه کالج لندن ، این مطالعه را پیش برده‌اند.


مطالب مرتبط: خطر ابتلای کارگران تصفیه آب و فاضلاب به کروناویروس


اهداف تحقیق

اهداف تحقیق ردیابی ویروس کرونا در فاضلاب مدارس شامل موارد زیر خواهد بود:

  • شواهد جدیدی را در مورد شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا  COVID-19 در مدارس و نحوه ارتباط این موارد با موارد محلی جمع‌آوری شده
  • تعیین اینکه آیا یک سیستم نظارت بر فاضلاب می‌تواند در سطح یک مدرسه کار کند. یعنی اثربخشی استخراج قطعات غیرعفونی از سیستم‌های فاضلاب درون مدرسه که منجر به انتقال ویروس کرونا می‌شود.
  • هزینه‌های انجام سیستم نظارت بر فاضلاب و ارزیابی در مقیاس وسیع
  • امکان اجرای سیستم هشدار سریع مبتنی بر داده های نظارت بر فاضلاب مدارس و کاوش در سطح جامعه

دکتر فرانسیس هسارد ، مدرس میکروب شناسی بهداشت عمومی ، دانشگاه کرانفیلد و محقق اصلی TERM ، می‌گوید:

“ما می‌دانیم که کلید مقابله با کرونا  COVID-19 ، قبل از مداخله دارویی موثر ، آزمایش موثر ، ردیابی و قرنطینه‌ی افراد مبتلا است.

ردیابی فاضلاب مدارس برای پیداکردن نشانه‌هایی از ویروس SARS-CoV-2 به ما این امکان را می‌دهد که شیوع احتمالی را از قبل مشخص کنیم و مداخلات موثر بهداشت عمومی را برای جلوگیری از گسترش آن انجام دهیم.

ما خوشحالیم که در این تلاش ملی مهم برای به حداقل رساندن تأثیر COVID در آموزش کودکان و اقتصاد انگلیس شرکت می‌کنیم. “

دکتر ماریاچیارا دی سزار ، از دانشگاه میدلکس و محقق اصلی این طرح ، گفت:

“بیشتر اطلاعات ما در مورد کودکان از دوره تعطیلی مدارس عمومی است.

بازگشایی مدارس اخیراً از نظر تأثیر بر موج دوم ناشناخته بزرگی است. ما آگاه هستیم که این دوره برای مدارس ، والدین و کل جامعه چقدر نامشخص است.

امیدواریم که به مدارس کمک کنیم تا تحت شرایط ایمن باز بمانند و در صورت بروز خطر سریع در سطح جامعه پاسخ دهند.

نظارت معمول بر فاضلاب این امکان را دارد که استفاده هدفمند از آزمایش سطح جامعه را آگاه سازد. پایداری بالقوه طولانی مدت این رویکرد همان چیزی است که آن را منحصر به فرد می کند. “

محققان در حال حاضر با مدارس و راه اندازی آزمایشگاه‌هایی با هدف نظارت بر ۷۰ مدرسه در سراسر انگلیس کار می‌کنند.

جان هاتول ، مدیر آزمایش NHS و آزمایش نظارت بر ردیابی ویروس کرونا در فاضلاب مدارس ، در مورد این مطالعه می‌گوید:

“پروژه TERM گام دیگری در تعهد ما برای شکست دادن این قاتل نامرئی است.

ما خوشحالیم که دانشگاه میدلکس این مطالعه را هدایت می کند و پتانسیلی را که برای شناسایی شیوع COVID-19 در مدارس و اطلاع از اقدامات پاسخگویی ارائه می دهد.

این نتایج نه تنها به ما در درک بهتر انتقال در بین کودکان کمک می کند ، بلکه به ما کمک می کند تا از بازگشایی ایمن مدارس حمایت کنیم. “

۲ thoughts on “بررسی شیوع ویروس کرونا در فاضلاب مدارس

  1. قبل از کرونا هم سیستم فاضلاب مدارس مشکلات فراوانی داشته کاشکی مدارس به این موضوع رسیدگی کنند و از امکانات جدید استفاده کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *