مزایای تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

تصفیه فاضلاب در صنایع لبنی و عملیات فرآوری محصولات آن در موقعیتی هستند. که می‌توانند حجم مصرف آب و انرژی را کاهش دهند. اما استفاده از فرصت ها نیاز به نگرش مناسب دارد. مزایای تصفیه فاضلاب صنایع لبنی:

پایداری در حال تبدیل شدن به موضوعی فزاینده و مهم برای تولیدکنندگان لبنیات است.

با توجه به اینکه اپراتورهای بیشتری به دنبال “سبز شدن” هستند. تا با توجه به رشد فزاینده محیط زیست توسط مصرف‌کنندگان، خرده فروشان و شرکای تجاری، قادر به کاهش فاضلاب و انرژی در هنگام تولید باشند. می‌توانند هزینه ها را هم کاهش دهند.

تحلیلگران می‌گویند، درحالی که روش‌های کافی برای ساده سازی استفاده از پردازنده ها وجود دارد ، اما بدون تعهد مدیریت شرکتی ، پیشرفت چندانی نخواهد داشت.

در واقع ، یک عامل اصلی در صرفه جویی در مصرف پساب و انرژی “یک تغییر ذهنیت است”.هنگامی که صنایع لبنی بیشتر روی افزایش تولید یا بهره وری تمرکز دارند. تعداد کمی از اپراتورها مشتاق سرمایه گذاری در تجهیزات تصفیه فاضلاب هستند.

بزرگترین مانع اراده سازمانی است و این اراده باید از بالای هرم سازمانی بیاید. یعنی تصمیم بگیرند که تصفیه فاضلاب را انجام دهند یا ندهند.

تمرکز بر کاهش آب و انرژی نه تنها می تواند هزینه های عملیاتی صنایع لبنی را کاهش دهد. بلکه می تواند پایبندی یک شرکت به پایداری را نشان دهد. و اینکه “توجه به محیط زیست تجارت خوبی است.

مزایای تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

سیستم های هوشمند می توانند با درک مصرف انرژی در کجا و چگونه ، فرآیندها را بصورت تدریجی مورد بررسی قرار داده. و تیم ها را به طور دقیق برای سریعترین بازده سرمایه گذاری انرژی متمرکز کنند.

همچنین دستگاه های اندازه گیری می توانند به جلوگیری از مصرف بیش از حد آب پردازنده ها در هنگام پاستوریزاسیون کمک کنند.

علاوه بر این ، استفاده از سنسورهای رسانایی برای کنترل میزان محلول و محصول تمیز کننده در آب در طی فرآیند تمیز کردن در محل (CIP) نیز ممکن است منجر به هزینه های کمتری شود.

با وجود چنین سنسورهایی ، اپراتورها می توانند زمان کارکرد بهینه و همچنین زمان تعویض سوپاپ ها را بهتر تعیین کنند تا جریان بتواند برای تصفیه یا یک جریان زباله طبیعی به یک مخزن نگهدارنده با مقاومت بالا برود.

نصب دبی بر روی لوله هایی که فاضلاب را به شهرداری می فرستد ، پردازنده ها را قادر می سازد تا میزان استفاده از فاضلاب را بسنجند.

هزینه های تجهیزات تصفیه فاضلاب برای بهبود مصرف انرژی و آب در مقایسه با زباله های بلند مدت هیچ چیزی نیست ، در صورتی که این به روزرسانی ها انجام نشوند بزودی باید در موارد اضطراری قرار بگیرند.

مطالعه دقیق داده ها به شما اطلاع می دهد که چه زمان عملیات غیر عادی باعث جریان آب فاضلاب بالاتر از حد انتظار می شود.

در همین حال ، یک سنسور نوری در فاضلاب می تواند تلفات شیر را تشخیص داده و به سرعت اپراتور فاضلاب را در مورد نشت ، نشت یا عدم رعایت ضوابط عملیاتی هشدار دهد.

در واقع ، اگر اپراتورها داده هایی را که نشان از ناکارآمدی سیستم تصفیه فاضلاب را نداشته باشند ، تلفات انرژی به راحتی قابل اصلاح ادامه خواهد یافت و هزینه های تصفیه پسماند را افزایش می دهد.


برای اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل تصفیه فاضلاب صنایع لبنی کلیک کنید…


صرفه جویی با تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

تحلیلگران خاطرنشان می کنند که با تجزیه و تحلیل دقیق فعالیت فاضلاب ، پردازنده ها نیز در موقعیتی هستند که می توانند روش های تصفیه موثرتری را پیاده سازی کنند.

بسیاری از کارخانه های لبنیاتی هزینه های عملیاتی زیادی را صرف اطمینان از تصفیه مناسب فاضلاب خود می کنند ، انجام کار ممیزی سایت و مطالعات مهندسی برای پردازنده ها برای درک بهتر هزینه ها و شناسایی چگونگی اجرای بهتر تغییرات یا نصب آن بسیار ارزشمند است.

کاهش میزان جای دن پساب به تصفیه خانه از طریق تولید باعث صرفه جویی در مصرف مواد شیمیایی ، انرژی ، هزینه های تصفیه ، حذف لجن و احتمالاً جریمه و اضافه هزینه هنگام تخلیه به یک مرکز تصفیه شهری می شود.

بسیاری از موارد غیرضروری تصفیه فاضلاب فرآوری شده ، دوز نامناسب مواد شیمیایی و مصرف انرژی بیهوده ، به ویژه در مورد استفاده نادرست از سیستم های هوادهی در بخش تصفیه زباله است.

در جایی که سیستم های هوازی وجود دارد. باید سیستم های بی هوازی نیز وجود داشته باشد” ، زیرا هوازی از انرژی بیشتری استفاده می کند و لجن تولید می کند که این امر به آبگیری و حمل و نقل نیاز دارد.

استفاده از فناوری های جدید تصفیه فاضلاب برای پردازنده های لبنی ممکن است هزینه بر باشد. به ویژه اگر آنها در فاضلاب بیولوژیکی یا تصفیه بی هوازی تبحر نداشته باشند.

اتخاذ فراِند ها و فن آوری های جدید می تواند دشوار باشد. زیرا آنچه در یک مرکز منطقی است “ممکن است در کارخانه دیگری با به دلیل عواملی مانند تجهیزات موجود همان اندازه منطقی نباشد.

تجهیزات صنایع لبنی

پردازنده های صنایع لبنی می توانند با استفاده از پمپ های مناسب برای شرایط خاص کار خود ، صرفه جویی بیشتری در تولید داشته باشند.

پمپی که برای برنامه بسیار کوچک باشد از سرعت عملیاتی استاندارد بالاتر کار می کند ، که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد و خرابی زودرس شود.

برعکس ، پمپی که بیش از حد بزرگ باشد ، هزینه های خرید و بهره برداری بیشتری را متحمل می شود. اگر پمپ برای کارکرد اندازه نادرست باشد ، هزینه های عملیاتی می توانند به سرعت از هزینه اولیه عبور کنند.

پردازنده ها همچنین باید بر روی اثربخشی سیستم گرمایش ، سیستم CIP و تمیز کردن ، همراه با نفوذ ناپذیری سیستم هوای فشرده خود تمرکز کنند.

علاوه بر این ، استفاده از اسکیدهای CIP تک مخزنی که شامل بازیافت آب شستشوی نهایی برای استفاده به عنوان آب فشار اول نیستند. نیز می تواند منجر به اتلاف آب شود.

قبل از شروع اولین چرخه تمیز کردن ، فشار اول آب لوله کشی و تجهیزات مواد غذایی فله را شستشو می دهد.

چرخه شستشوی نهایی برنامه CIP از آب نسبتاً تمیزی استفاده می کند. و به طور معمول دارای یک ماده ضدعفونی کننده است. و باعث می شود آب شستشوی نهایی برای استفاده مجدد به عنوان آب فشار اول مناسب باشد.

پردازنده ها با دریافت برنامه از تولید کننده تجهیزات اصلی خود (OEM) از کاهش مصرف فاضلاب یا مصرف انرژی بهره مند می شوند.

OEM می تواند در طراحی فرآیند جدید یا راه اندازی برخی آزمایش های امکان سنجی کمک کند.

با استفاده مجدد از فاضلاب از مراحل میانی ، می توانید میزان فاضلاب پایین خط را کاهش داده و درصد عملکرد را افزایش دهید.

سیستم UV در تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

استفاده از سیستم‌های ماوراء بنفش (UV) به عنوان جایگزینی برای پاستوریزاسیون. مبتنی بر حرارت برای آب باعث کاهش بیشتر انرژی و ایجاد انعطاف پذیری عملیاتی می شود. زیرا آب تصفیه شده توسط UV در صورت تقاضا بیشتر در دسترس است و نیازی به انتظار برای افزایش دما نیست.

فن آوری های سیستم تصفیه آب UV از انرژی یا کیلووات ساعت کمتری نسبت به پاستوریزه های سنتی مبتنی بر حرارت استفاده می کند.

اقتباس شده از : Dairy Food

۱ thought on “مزایای تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

  1. چقدر خوب میشه که به این فرهنگ برسیم که از تصفیه آب به درستی استفاده کنیم .

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *