3 فناوری برتر تصفیه آب و فاضلاب در سال 2021

با آماده شدن کسب‌و‌کارها برای بازگشایی مجدد پس از همه گیری کرونا، اکنون زمان مناسبی برای تجدید نظر در برنامه تصفیه آب و فاضلاب است.

با دسترسی آسانتر به فن‌آوری‌ها و راه‌حل‌های جدید تصفیه فاضلاب، زمان مناسبی‌ است. که مجدداً از نحوه بهینه‌سازی برنامه تصفیه فاضلاب خود به دلایل زیر بازنگری کنید:

 • راندمان بالاتر
 • افزایش عملکرد سیستم
 • تعمیر و نگهداری کمتر و زمان خرابی
 • رعایت بهتر مقررات

چگونه می توانم فرآیند تصفیه آب و فاضلاب را بهبود دهم؟

در اینجا سه ایده برتر است که تیم‌های ما برای بهبود تصفیه آب در برنامه های مختلف برای ۲۰۲۱ و فراتر از آن اجرا می کنند ، ذکر شده است:

پکیج تصفیه فاضلاب

آیا هنوز از مواد شیمیایی و محصولات استاندارد تصفیه آب استفاده می کنید؟

اگر از مخازن بزرگ و حجیم دور نشوید ، فرصت استفاده از مزایای محصولات فوق غلیظ را از دست می‌دهید ، این مزایا شامل :

 • رد پای شیمیایی کمتر
 • راندمان بالای تصفیه
 • دفع بیشتر در محیط زیست
 • مخازن سبک تر و ایمن تر

با محصولات معمولی نمی توانید به چنین نتایجی دست پیدا کنید، زیرا با مقدار زیادی آب رقیق می‌شوند. با وزن بسیار زیاد ، حمل و نقل این محصولات ، به ویژه در بازه های زمانی محدود ، دشوار و پرهزینه است.

این مخازن سنگین نیز هنگام آسیب دیدگی یا واژگون شدن مستعد نشت مکرر و شدیدتر هستند. همچنین فضای زیادی را اشغال می کنند و برای جابجایی به ماشین های بزرگ مانند لیفتراک نیاز دارند.

در عوض ، پکیج تصفیه فاضلاب بعنوان محصولات فوق متمرکز بسیار خوب ، در یک بسته کوچکتر و مقرون به صرفه تر و بهتر از نمونه های غیر متمرکز خود عمل می کند.

پکیج تصفیه فاضلاب بعنوان محصولات فوق غلیظ به طور معمول حدود ۹۰-۹۸ درصد مواد فعال دارند و در یک مخزن کوچک قرار گرفته که می توانید به راحتی آنها را جابجا کنید.


در خصوص پکیج تصفیه فاضلاب بیشتر بدانیم


فیلتراسیون جریان جانبی با کارایی بالا

اگر برج خنک کننده دارید ، باید از مزایای فیلتراسیون جریان جانبی با کارایی بالا استفاده کنید. این واحدها می توانند ذرات ریز موجود در منبع آب برج شما را فیلتر کنند ، که غالباً یک مششکل بزرگ برای اپراتورهای برج خنک کننده است.

در صورت عدم مدیریت صحیح ، ذرات ریز موجود در منبع آب برج شما می توانند مشکلات زیر را بوجود آورند:

 • برج خنک کننده را مسدود کنند
 • تبادل حرارت و عملکردهای مهم را قطع کنند
 • تداخل با تصفیه های شیمیایی ایجاد کنند
 • باعث افزایش رشد بیولوژیکی و رسوب می شوند

واحدهای تصفیه جریان جانبی با راندمان بالا ، در حالی که آب برج شما را در طول عملکرد عادی تمیز نگه می دارند در از بین بردن هرگونه ذرات ریز مشکل ساز موثر هستند.

به جای تصفیه آب تا زمان استفاده از آن ، واحدهای تصفیه جریان جانبی به عنوان افزودنی‌های برج شما عمل می‌کنند و به طور مداوم بخشی از آب برج را بدون نیاز به هدر رفت آب و یا خرابی اضافی ، در حین کار فیلتر می‌کنند.

هنگام انتخاب یک واحد تصفیه جریان جانبی ، بهتر است موردی را پیدا کنید که بتواند ذرات بسیار ریز را از بین ببرد زیرا برج‌های خنک کننده دارای ذرات تا ۰.۵-۲ میکرون هستند.

در حالی که فیلترهای صفحه نمایش اتوماتیک و فیلترهای پلاستیکی دیسکی فقط در بهترین حالت قادر به حذف ذرات تا ۱۰ میکرون هستند ، فیلترهای شنی با راندمان بالا می توانند تا ۰.۴۵ میکرون کاهش پیدا کنند.

سایر مزایای فیلترهای شنی با راندمان بالا عبارتند از:

 • کاهش مصرف آب/انرژی
 • هزینه های نگهداری کمتر
 • کاهش زمان توقف

در خصوص فیلتر شنی بیشتر بدانیم


فیلترهای جانبی در کنار مواد شیمیایی با کیفیت مانند بیوسیدها و مهار کننده های خورنده معمولی عالی عمل می کنند و به نظافت برج شما در طولانی مدت کمک می کند.

ترکیب فیلترهای جانبی با راندمان بالا و یک برنامه تصفیه شیمیایی با کیفیت می تواند نیاز به تمیز کردن مکانیکی مبدل‌های برج را کاهش داده و منجر به کاهش هزینه های نگهداری و خنک کننده برج خنک کننده شود.

سیستم های هشداردهنده پیشرفته

اگر درگیر سیستم تصفیه آب هستید ، به احتمال زیاد خطرات بیماری لژیونلا را می‌دانید.

بیماری لژیونلا که به عنوان نوعی ذات الریه یا التهاب شدید ریه شناخته می شود ، زمانی رخ می‌دهد که فرد قطرات آب میکروسکوپی حاوی باکتری لژیونلا را استنشاق می‌کند.

لژیونلا به طور طبیعی در آب‌ها مانند رودخانه ها و نهرها وجود دارد ، اما در شرایط خاص و در غلظت های بالاتر واقعاً خطرناک می‌شود.

منابع آب صنعتی و تجاری مانند آنهایی که در برجهای خنک کننده و استخرهای شنا یافت می شوند ، اصلی ترین مکان‌هایی هستند که در گذشته شاهد شیوع بیماری لژیونلا بوده‌ایم.

برای هر سیستم مستعد پناه دادن به باکتری های لژیونلا ، باید یک برنامه تصفیه آب مناسب پیاده کنید.

این برناه شامل انجام یک نظرسنجی در سایت و شناسایی خطرات ، و سپس ایجاد یک تیم مدیریت آب برای اجرای یک برنامه مستمر برای کاهش انتشار لژیونلا می شود.

با این حال ، یک تیم مدیریت آب خوب به اندازه منابعی که در اختیار دارند ، باید خوب باشد. به همین دلیل فناوری بروز و بهتر نکته کلیدی ماجرا است.

در کنار یک برنامه مدیریت آب خوب ، سیستم های هشداردهنده پیشرفته لژیونلا می‌تواند به جلوگیری از شیوع این بیماری کشنده کمک کند.

یکی از نوآورانه ترین سیستم هایی که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب وجود دارد ، سیستم Legionella Advanced Warning (L.A.W.) PathogenALERT است.

این سیستم نظارت از راه دور با نظارت خودکار و مداوم در محل لژیونلا در هوا راه حل بهتری برای تشخیص و کنترل لژیونلا ارائه می‌دهد.

این سیستم به شما امکان می دهد تا نمونه برداری ، نظارت و تشخیص هر گونه باکتری لژیونلا در هوا را با حداکثر ۱۰۰۰ آزمایش خودکار در هفته به صورت خودکار انجام دهید.

هرگاه آلودگی تشخیص داده شود ، سیستم هشدار می دهد و به شما امکان می دهد به جای هفته ها در چند ساعت اقدامات اصلاحی را انجام دهید.

استفاده از L.A.W. سیستم می تواند مدیریت لژیونلا را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد و هزینه کلی تشخیص آلودگی ها را کاهش دهد.

این سیستم به طور کامل خودکار است و نیازی به آموزش تخصصی برای عملکرد ندارد.

سایر مزایای L.A.W. عبارتند از:

 • بدون دوره نهفتگی یا تجزیه و تحلیل
 • نظارت بر ابر
 • ویژگی تشخیص
 • دخالت کمتر در سیستم

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *