8 راه حل برای مقابله با هزینه های پکیج تصفیه فاضلاب

در این مقاله قصد داریم ۸ راه حل برای صرفه جویی در هزینه های پکیج تصفیه فاضلاب را بررسی نماییم.

WATER AND WASTEWATER - Hayduk Engineering

ارتقاء پمپ های پکیج تصفیه فاضلاب

بخش قابل توجهی از مصرف انرژی یک شرکت به یک یا چند ایستگاه پمپ که تقریباً در سیستم جمع آوری استفاده می شود نسبت داده می شود. پمپ‌های قدیمی‌تر معمولاً برای کار با یک سرعت و چرخه روشن/خاموش طراحی شده‌اند. ترکیبات پمپ/موتور/درایو امروزی در محدوده وسیعتری از جریانها کارآمدتر هستند. ارتقاء پمپ های قدیمی تر می تواند باعث صرفه جویی در کارکرد و نگهداری طولانی مدت شود. از درایوهای فرکانس متغیر ارزان‌تر و قابل اطمینان‌تر نیز می‌توان برای تطبیق سرعت پمپ با نرخ جریان استفاده کرد و نیاز انرژی را بیشتر کاهش داد.

بهینه سازی هوادهی

سیستم هوادهی در یک تصفیه خانه فاضلاب لجن فعال بیش از ۵۰ درصد از مصرف برق سالانه را تشکیل می دهد. می‌توانید با ارتقاء دمنده‌ها و اجزای سیستم توزیع هوا با درایوهای فرکانس متغیر و نصب سیستم‌های کنترل اکسیژن محلول که می‌تواند مصرف برق دمنده‌ها را کاهش دهد،سیستم هوادهی را بهینه کنید. اگر دمنده‌های قدیمی دارید، آن‌ها را با یک دمنده توربو با راندمان بالا جایگزین کنید، که طیف وسیعی از عملکرد دارد و می‌توان آن را بر اساس اکسیژن محلول کنترل کرد. آیا سیستم پخش کننده پیری دارید؟ در این صورت، جایگزینی شبکه دیفیوزر با دیفیوزرهای جدید با منافذ ریز یا بسیار ریز، راندمان انتقال اکسیژن را بهبود می بخشد و مقدار هوای مورد نیاز برای تصفیه را کاهش می دهد.

بهبود مدیریت لجن

فرآیندهای جابجایی مواد جامد بیش از ۲۰ درصد انرژی را در تاسیسات تصفیه فاضلاب مصرف می‌کنند و پمپاژ و دفع مواد جامد به انرژی در هر مرحله نیاز دارد. گزینه‌های صرفه‌جویی در هزینه و انرژی فراوان هستند، از به حداقل رساندن آب و مواد جامد انتقال‌یافته تا استفاده از بیوگاز برای تولید برق و گرمایش آب، که به عنوان تولید مشترک نیز شناخته می‌شود.

پروژه های پکیج تصفیه فاضلاب

کلیک کنید

بازیابی/بازیافت مواد مغذی ضروری

فسفر جزء ضروری کودها است. اگر کارخانه شما در حال حاضر در حال استفاده یا ارزیابی حذف بیولوژیکی فسفر است، ممکن است امکان ایجاد یک کود تجاری قابل فروش را در نظر بگیرید. این یک هزینه عملیاتی ضروری را به منبع درآمد جدیدی برای شرکت تبدیل می‌کند و در عین حال عملکرد جانبی کارخانه را با کاهش بار فسفر در جریان‌های بازیافت بهبود می‌بخشد.

برو نور در ضد عفونی

مواد شیمیایی پرهزینه و خطرناک را با جایگزین کردن سیستم ضدعفونی کلر خود با یک سیستم ضدعفونی نور فرابنفش (UV) حذف کنید. کلر و مواد شیمیایی دکلره برای ساخت و حمل و نقل گران و انرژی بر هستند. مصرف انرژی سیستم های ضد عفونی UV حداقل است و از کار انداختن سیستم های ضد عفونی خطرناک کلر یک مزیت ایمنی عمده است.

به روز رسانی سیستم های روشنایی و HVAC

بهره برداری از یک تاسیسات بزرگ مقدار قابل توجهی انرژی (به طور متوسط ​​۹.۳٪) از طریق روشنایی، گرمایش و سرمایش فضاهای بسته مصرف می کند. اگر وسایل روشنایی فلورسنت قدیمی T-12 در کارخانه خود دارید، آنها را به وسایل جدید T-8 با راندمان بالا به روز کنید که باعث صرفه جویی می شود. علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، اغلب برای این نوع بهبودها تخفیف نیز وجود دارد.

گرانش را به حداکثر برسانید

مادر طبیعت گرانش را به صورت رایگان می توانیم به کار بریم، و توصیه می کنیم هنگام بهبود فرآیند در WWTP خود از آن بهره ببرید. نحوه انتقال جریان توسط سیستم پکیج تصفیه فاضلاب را در نظر بگیرید. آیا از نیروهای گرانشی حداکثر استفاده را می کنید؟ اگر نه، آیا می توان فرآیند شما را طوری پیکربندی کرد که به جای موتورهای الکتریکی، گرانش کار را انجام دهد؟

خودکار کردن عملیات

کنترل نظارتی و جمع آوری داده ها (SCADA) می تواند داده هایی را در زمان واقعی در مورد فرآیندهای تصفیه در کارخانه شما ارائه دهد. SCADA می تواند عملکرد کارخانه شما را خودکار کند یا به اپراتور اجازه دهد تا کارخانه را از راه دور کنترل کند. این سیستم می تواند تجهیزات را رصد کرده و اپراتور را از مشکلات در حال ظهور آگاه کند. هنگامی که سیستم اسکادا به درستی برنامه ریزی و یکپارچه شود، می تواند میزان مطلوبی از کنترل دستی در مقابل هندزفری را در اختیار اپراتورها قرار دهد و اپراتورها را برای انجام سایر وظایف آزاد کند. نظارت مستمر و روند فرآیندها و تجهیزات مختلف می تواند دوره هایی را نشان دهد که می توان مصرف انرژی را کاهش داد یا اوج بارهای انرژی را می توان کاهش داد.

منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *